4 czerwca - tego dnia w 1989 roku przeprowadzono pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne jako rezultat słynnych obrad Okrągłego Stołu. Władze komunistyczne pozwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w Sejmie i Senacie, i w tym celu zorganizowano pierwsze od ponad 40 lat demokratyczne wybory. Rocznicę tego wydarzenia uczcimy Festiwalem Wolności i Solidarności, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec Włoch. Gorąco zapraszamy do prezentacji swojego talentu na scenie lub na płótnie – każda forma będzie powitana z radością.

Serdecznie zapraszamy dzieci z publicznych przedszkoli włochowskich do udziału w XIV Dziecięcym Festiwalu „Przedszkolada”, którego organizatorami są Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz Dom Kultury „Włochy”. Ideą Festiwalu jest dzielenie się twórczością artystyczną najmłodszych oraz krzewienie wśród dzieci wiedzy o sztuce. Mamy nadzieję, że „Przedszkolada” będzie dla wszystkich uczestników okazją do dobrej zabawy a kadra pedagogiczna znajdzie okazję do wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi.

Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Rodzinny Konkurs Ceramiczny „WielkaMOC gliny na Wielkanoc”

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do rodzin. Przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne z całej Warszawy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w  Konkursie Rodzinnym na ozdobę ze szkła ,,Świąteczne witrażowanie".
Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do rodzin. Przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne z całej Warszawy.

Z przyjemnością zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim 2019.
Konkurs ten obejmuje eliminacje do 42. Konkursu „Warszawska Syrenka”  oraz 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.